Wiceminister Rozwoju i Technologii na spotkaniu z Rzemiosłem Warmii i Mazur

utworzone przez | lip 14, 2022 | Aktualności

12 lipca 2022 roku w siedzibie Wojewódzkiego Domu Rzemiosła odbyła się Konferencja z Wiceminister Rozwoju i Technologii Panią Olgą Semeniuk.

W spotkaniu udział wzięli także: Zastępca Dyrektora Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Pani Paulina Woźniecka, Przedstawiciel Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP Pan Jan Szynaka oraz Wiceprezes ds. Oświatowych Pan Krzysztof Ornowski.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pan Adam Przybysz przywitał zaproszonych gości, przedstawicieli rzemiosła z naszego województwa, członków Zarządu, pracowników organizacji zrzeszonych oraz pracowników Izby.

Pani Minister przekazała najnowsze informacje dotyczące stanu prac nad rządowym projektem nowej Ustawy o rzemiośle, który w ciągu najbliższych tygodni trafi do konsultacji społecznych. Natomiast Pani Paulina Woźniecka przedstawiła szczegóły przygotowanego projektu, zwracając w szczególności uwagę na sprawy, o które wnioskowało środowisko rzemieślnicze w Polsce za pośrednictwem Związku Rzemiosła Polskiego.

Podsumowano także dotychczasowy przebieg drugiego konkursu w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła na lata 2022-2023. Wyniki konkursu będą znane na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku.

W trakcie konferencji pojawiło się wiele pytań ze strony uczestników, na które odpowiedzi udzielali zaproszeni goście. Z sali popłynęły podziękowania dla Pani Ministr za wsparcie Rzemiosła i Rzemieślników.

Podczas spotkania towarzyszyła nam Telewizja Kopernik. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego materiału audiowizualnego:

http://rzemioslo.kopernik.tv/8211,szansa-na-rozwoj-rzemiosla

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Z ogromną radością informujemy, iż 29 stycznia 2023 Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Zapraszamy do siedziby Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie ul. Prosta 38 na I piętro od...

czytaj dalej
Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła w Olsztynie odbyło się coroczne Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe. W spotkaniu udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur, członkowie Zarządu Izby, Seniorzy, byli i obecni pracownicy Biura Izby, pracownicy organizacji...

czytaj dalej
Rzemieślnicza Izba Pamięci

Rzemieślnicza Izba Pamięci

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Rzemieślniczej Izby Pamięci. W uroczystości udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Arcybiskup Metropolita...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

11 + 10 =