Wiceminister Rozwoju i Technologii na spotkaniu z Rzemiosłem Warmii i Mazur

utworzone przez | lip 14, 2022 | Aktualności

12 lipca 2022 roku w siedzibie Wojewódzkiego Domu Rzemiosła odbyła się Konferencja z Wiceminister Rozwoju i Technologii Panią Olgą Semeniuk.

W spotkaniu udział wzięli także: Zastępca Dyrektora Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Pani Paulina Woźniecka, Przedstawiciel Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP Pan Jan Szynaka oraz Wiceprezes ds. Oświatowych Pan Krzysztof Ornowski.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pan Adam Przybysz przywitał zaproszonych gości, przedstawicieli rzemiosła z naszego województwa, członków Zarządu, pracowników organizacji zrzeszonych oraz pracowników Izby.

Pani Minister przekazała najnowsze informacje dotyczące stanu prac nad rządowym projektem nowej Ustawy o rzemiośle, który w ciągu najbliższych tygodni trafi do konsultacji społecznych. Natomiast Pani Paulina Woźniecka przedstawiła szczegóły przygotowanego projektu, zwracając w szczególności uwagę na sprawy, o które wnioskowało środowisko rzemieślnicze w Polsce za pośrednictwem Związku Rzemiosła Polskiego.

Podsumowano także dotychczasowy przebieg drugiego konkursu w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła na lata 2022-2023. Wyniki konkursu będą znane na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku.

W trakcie konferencji pojawiło się wiele pytań ze strony uczestników, na które odpowiedzi udzielali zaproszeni goście. Z sali popłynęły podziękowania dla Pani Ministr za wsparcie Rzemiosła i Rzemieślników.

Podczas spotkania towarzyszyła nam Telewizja Kopernik. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego materiału audiowizualnego:

http://rzemioslo.kopernik.tv/8211,szansa-na-rozwoj-rzemiosla

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej

Fryzjer

Fryzjer CHARAKTERYSTYKA ZAWODUFryzjer to specjalista, który zajmuje się strzyżeniem włosów, pielęgnacją, czesaniem, układaniem, farbowaniem, myciem oraz goleniem zarostu. Zawód fryzjera należy do grupy zawodów...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

1 + 5 =