VII Europejski Kongres Samorządów

utworzone przez | kw. 15, 2022 | Aktualności

W dniach 11-12 kwietnia 2022 r. miała miejsce w Mikołajkach VII edycja Europejskiego Kongresu Samorządów.

W wydarzeniu tym uczestniczył przedstawiciel organizacji rzemiosła Pan Adam Przybysz, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, który wziął udział panelu dyskusyjnym na temat Oświata i samorządy – jak samorządy wspierają oświatę? “.

Prezes Przybysz zaznaczył, że dla rzemiosła i jego organizacji współpraca z samorządami ma istotne znaczenie, bowiem faktycznie organizacje rzemiosła, rzemieślnicy oraz samorządy działają na wspólnym polu w zakresie  kształcenia zawodowego. Podkreślił m.in, że w środowisku pracodawców prawie 23 tys. rzemieślników obecnie  obok prowadzonej działalności gospodarczej  realizuje program dualnego kształcenia zawodowego w rzemiośle, zdejmując z samorządów koszty organizacji zajęć praktycznych.

Zdaniem Prezesa Przybysza rzemiosło ma bogate doświadczenia i stworzyło  potencjał, stanowiący modelowy przykład współpracy z samorządem. Jednakże  żaden model nie zadziała bez reakcji i zaangażowania wszystkich aktorów: przedstawicieli  przedsiębiorców – rzemieślników i  przedstawicieli samorządów.

Organizacje rzemiosła oczekują na otwartość przedstawicieli samorządów i uznanie organizacji rzemiosła jako naturalnych partnerów, faktycznie zaangażowanych w realizację zadań systemu oświaty.


Oświata i samorządy – jak samorządy wspierają oświatę? – Prezes Izby Adam Przybysz

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej

Fryzjer

Fryzjer CHARAKTERYSTYKA ZAWODUFryzjer to specjalista, który zajmuje się strzyżeniem włosów, pielęgnacją, czesaniem, układaniem, farbowaniem, myciem oraz goleniem zarostu. Zawód fryzjera należy do grupy zawodów...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

14 + 4 =