Szkolenie “Innowacje zorientowane na klienta”, Projekt ICIinSMEs, Hanse Parlament

utworzone przez | paź 7, 2022 | Aktualności

30 września 2022 roku w Hotelu Zamek Ryn odbyło się szkolenie z zakresu innowacji zorientowanych na klienta.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu ICIinSMEs prowadzonego wspólnie z Parlamentem Hanzeatyckim.

W spotkaniu udział wzięły 23 osoby będący przedstawicielami 19 firm. Naszym wykładowcą była dr inż. Monika Zajkowska (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Hanzeatycki Instytut Wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw).

Uczestnicy zapoznali się z pojęciem innowacji z perspektywy: światowej, przedsiębiorstwa oraz klienta; dowiedzieli się co składa się na potencjał innowacyjności oraz na co przekłada się nastawienie na innowacje; poznali 100 największych wynalazków 2020 roku; zapoznali się z różnicami pomiędzy: Innowacjami opartymi o klienta (customer-focused innovation), Innowacjami zorientowanymi na klienta (customer-centric innovation) oraz Innowacjami podążającymi za klientem (customer-driven innovation) a także poznali aktualne trendy technologiczne.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszego projektu zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron:

https://ci-smes.eu/ 

https://irolsztyn.pl/iciinsmes/


Innowacje zorientowane na klienta
“Innowacje zorientowane na klienta opisują zmianę z innowacji dla klientów na innowacje z klientami. Dlatego klient bierze aktywny udział w procesach innowacyjnych i staje się głównym źródłem pomysłów na inicjowanie działań innowacyjnych. Integrując filozofię innowacji zorientowaną na klienta, firmy otwierają swoje działania badawczorozwojowe, co oznacza, że proces innowacji odbywa się przy wkładzie z wewnątrz i na zewnątrz firmy. Klienci są zaangażowani we wszystkie etapy procesu innowacji.”
(Desouza i in. 2020; Steinhoff & Breuer, 2014; Zajkowska, 2017)


Zapraszamy do zapoznania się z galerią ze szkolenia:

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej
Zakończenie Kursu Pedagogicznego

Zakończenie Kursu Pedagogicznego

27 maja 2024 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła odbył się egzamin kończący kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Wszystkim zdającym gratulujemy pozytywnego wyniku! [ngg src="galleries" ids="128" display="basic_thumbnail"...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

1 + 10 =