Msza Święta za Śp. Lecha Jandę – wieloletniego Dyrektora Izby Rzemiosła

utworzone przez | maj 9, 2022 | Aktualności

Dnia 8 maja 2022 roku w Bazylice konkatedralnej Św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza Święta za Śp. Lecha Jandę – wieloletniego Dyrektora Izby Rzemiosła w Olsztynie.

W Mszy uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji rzemieślniczych. Prezes Izby Adam Przybysz skierował do uczestników następujące słowa:

“W szóstą rocznicę śmierci wspominamy dziś Pana Lecha Janda – Dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie. Prawie całą działalność zawodową poświęcił pracy w organizacjach rzemieślniczych.

W uznaniu jego fachowości, znajomości problemów rzemiosła i organizacji rzemieślniczych, Zarząd Izby powołał Go na stanowisko Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Olsztynie. Funkcję tę pełnił od 1 września 1990 roku do 31 sierpnia 2011 roku.

Przez 21 lat był człowiekiem mocno dzierżącym stery organizacji rzemieślniczych województwa warmińsko-mazurskiego.

Dyrektora Lecha Jandę wspominamy jako zdolnego, mądrego, fachowca, dobrego organizatora, szefa i prawego człowieka.

Przeprowadził rzemiosło i organizacje rzemieślnicze naszego województwa przez najtrudniejszy okres transformacji ustrojowej, ogromne zmiany prawno-organizacyjne, gospodarcze, polityczne i mentalne.

Wspominany będzie zawsze z szacunkiem, jako osoba znajdująca „złoty środek” w każdej sprawie. Człowiek o niepodważalnych zasługach dla rzemiosła, organizacji rzemieślniczych, pracowników i wszystkich, którzy mieli zaszczyt i przyjemność z Nim współpracować.

Po Mszy odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Rzemiosła Warmii i Mazur, seniorów, byłych i obecnych pracowników Izby oraz rodziną Pana Jandy. Uczestnicy przypomnieli wiele pięknych wspomnień związanych z osobą Dyrektora oraz podkreślili jak dobrym był pracodawcą i człowiekiem.

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Z ogromną radością informujemy, iż 29 stycznia 2023 Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Zapraszamy do siedziby Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie ul. Prosta 38 na I piętro od...

czytaj dalej
Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła w Olsztynie odbyło się coroczne Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe. W spotkaniu udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur, członkowie Zarządu Izby, Seniorzy, byli i obecni pracownicy Biura Izby, pracownicy organizacji...

czytaj dalej
Rzemieślnicza Izba Pamięci

Rzemieślnicza Izba Pamięci

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Rzemieślniczej Izby Pamięci. W uroczystości udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Arcybiskup Metropolita...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

12 + 7 =