Msza Święta za Śp. Lecha Jandę – wieloletniego Dyrektora Izby Rzemiosła

utworzone przez | maj 9, 2022 | Aktualności

Dnia 8 maja 2022 roku w Bazylice konkatedralnej Św. Jakuba w Olsztynie odbyła sie uroczysta Msza Święta za Śp. Lecha Jandę – wieloletniego Dyrektora Izby Rzemiosła w Olsztynie.

W Mszy uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji rzemieślniczych. Prezes Izby Adam Przybysz skierował do uczestników następujące słowa:

“W szóstą rocznicę śmierci wspominamy dziś Pana Lecha Janda – Dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie. Prawie całą działalność zawodową poświęcił pracy w organizacjach rzemieślniczych.

W uznaniu jego fachowości, znajomości problemów rzemiosła i organizacji rzemieślniczych, Zarząd Izby powołał Go na stanowisko Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Olsztynie. Funkcję tę pełnił od 1 września 1990 roku do 31 sierpnia 2011 roku.

Przez 21 lat był człowiekiem mocno dzierżącym stery organizacji rzemieślniczych województwa warmińsko-mazurskiego.

Dyrektora Lecha Jandę wspominamy jako zdolnego, mądrego, fachowca, dobrego organizatora, szefa i prawego człowieka.

Przeprowadził rzemiosło i organizacje rzemieślnicze naszego województwa przez najtrudniejszy okres transformacji ustrojowej, ogromne zmiany prawno-organizacyjne, gospodarcze, polityczne i mentalne.

Wspominany będzie zawsze z szacunkiem, jako osoba znajdująca „złoty środek” w każdej sprawie. Człowiek o niepodważalnych zasługach dla rzemiosła, organizacji rzemieślniczych, pracowników i wszystkich, którzy mieli zaszczyt i przyjemność z Nim współpracować.

Po Mszy odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Rzemiosła Warmii i Mazur, seniorów, byłych i obecnych pracowników Izby oraz rodziną Pana Jandy. Uczestnicy przypomnieli wiele pięknych wspomnień związanych z osobą Dyrektora oraz podkreślili jak dobrym był pracodawcą i człowiekiem.

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej

Fryzjer

Fryzjer CHARAKTERYSTYKA ZAWODUFryzjer to specjalista, który zajmuje się strzyżeniem włosów, pielęgnacją, czesaniem, układaniem, farbowaniem, myciem oraz goleniem zarostu. Zawód fryzjera należy do grupy zawodów...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

14 + 8 =