Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie

utworzone przez | maj 28, 2022 | Aktualności

27 maja 2022 roku odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie.

Warmińsko-Mazurską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentowały Dyrektor Generalna Karolina Knowska-Siwkowska, Dyrektor ds. Samorządowo-Organizacyjnych Justyna Kaczorek. Pani Knowska-Siwkowska podziękowała za zaproszenie na uroczystość oraz wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Annie Teodorowicz okolicznościowy grawerton wraz z kwiatami. Natomiast Pani Kaczorek odczytała poniższy list gratulacyjny od Prezesa Izby:


Szanowna Pani

Anna Teodorowicz

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczyste obchody Jubileuszu 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie. I chociaż nie mogę osobiście uczestniczyć w tym pięknym święcie, chciałbym – na ręce Pani Dyrektor – przekazać gratulacje oraz gorące życzenia.

Niech ta doniosła rocznica w dziejach Waszej organizacji będzie powodem do dumy dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie dotychczasowego dorobku szkoły i utrwalanie jej wyjątkowej tożsamości.

Posiadacie nadzwyczajnego patrona – Stanisława Staszica – jednego z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Niech będzie on nadal wzorem do naśladowania dla Waszych uczniów.

Możecie poszczycić się niezwykłą historią, każde dziesięciolecie przynosiło zmiany, którym stawialiście czoła, rozwijaliście swoją szkołę i tworzyliście nowe kierunki kształcenia, wypuszczając w świat rzesze pracowników i przedsiębiorców o najwyższych kwalifikacjach. Wasza placówka odegrała ważną rolę w kształtowaniu nowych pokoleń i tworzeniu kultury polskiej. Godna podziwu jest także Państwa współpraca z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie.

Każda rocznica jest niezwykłym świętem i wydarzeniem. Stanowi okazję do oceny dotychczasowych osiągnięć. Skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń. Jest to także czas na wyznaczenie nowych celów.

W imieniu swoim i całego Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości życzę wytrwałości w prowadzeniu niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz polskiej oświaty, dalszego rozwoju otwierającego możliwości sprostania współczesnym wyzwaniom rynku pracy, skuteczności w działaniu oraz owocnej współpracy z instytucjami zajmującymi się szkolnictwem zawodowym.   

Życzę Państwu wspaniałego świętowania i niezapomnianego Jubileuszu.

z poważaniem

Adam Przybysz

Prezes Warmińsko – Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie

Ostróda, 2022   


Szkoła została odznaczona Srebrnym Medalem za Zasługi dla Rzemiosła Warmii i Mazur. Starszy Cechu Pan Andrzej Siwczak udekorował sztandar szkoły Medalem a na ręce Pani Dyrektor przekazał Legitymację potwierdzającą odznaczenie.

Najnowsze wpisy

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów

10 grudnia 2021 roku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów. Udział w zjeździe wzięli Delegaci z organizacji zrzeszonych oraz zaproszeni goście. Udzielono absolutorium organom statutowym Izby w kadencji 2018-2021. Prezesem Izby na kadencję 2021-2025 został Pan Adam...

czytaj dalej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

Z ogromną radością informujemy, iż 29 stycznia 2023 Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Zapraszamy do siedziby Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie ul. Prosta 38 na I piętro od...

czytaj dalej
Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła w Olsztynie odbyło się coroczne Rzemieślnicze Spotkanie Opłatkowe. W spotkaniu udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur, członkowie Zarządu Izby, Seniorzy, byli i obecni pracownicy Biura Izby, pracownicy organizacji...

czytaj dalej
Rzemieślnicza Izba Pamięci

Rzemieślnicza Izba Pamięci

20 grudnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Rzemiosła odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Rzemieślniczej Izby Pamięci. W uroczystości udział wzięli Rzemieślnicy z Warmii i Mazur oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Arcybiskup Metropolita...

czytaj dalej

Umów się na darmowe konsultacje

Kliknij w przycisk po prawej stronie lub zadzwoń +48 89 527 61 88

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

10 + 1 =